Park Narodowy Kakadu - Australia

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Rozległy, zróżnicowany teren dzikiej przyrody australijskiej, na którym spotkamy dzikie psy dingo, kangury, wiele gatunków rzadkich ptaków, a przede wszystkim symbol parku - potężne krokodyle łypiące z rozlewisk rzecznych na turystów swymi wielkimi oczami...

Park Narodowy Kakadu znajduje się na północnym krańcu Australii, około 200 km na wschód od miasta Darwin. Powstał w 1981 roku i od razu został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszka tu aborygeńskie plemię Gagudju, od którego Park wziął swą nazwę.

Nigdzie indziej w Australii nie znajdziemy tak bogatego w gatunki flory i fauny obszaru, gdzie zamieszkuje około 60 gatunków ssaków, 280 gatunków ptaków (wiele z nich to endemity), 120 gatunków gadów, 25 gatunków żab oraz cała masa owadów, często niezwykle męczących i utrudniających eskapady w najciekawsze zakątki Parku.

Największą uwagę turystów przyciągają oczywiście krokodyle. Można je podglądać (oraz inne ciekawe wodne gatunki) w ich naturalnym środowisku podczas organizowanych rejsów po licznych rzekach i ich rozlewiskach. Żyje tu m.in krokodyl różańcowy - największy gad obecnie żyjący na świecie. Dorosły okaz liczy zwykle 5-6 m długości, ale zdażają się giganty mierzące nawet 10 m. Nie sposób nie odczuwać respektu patrząc na to zwierzę i słusznie, bo potrafi być niezwykle groźne dla człowieka.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Park Narodowy Kakadu
Park Narodowy Kakadu
Australia - Park Kakadu, Marcin F.
Australia - Park Kakadu, Marcin F.
Krokodyle w Parku Narodowym Kakadu, Marcin F.
Krokodyle w Parku Narodowym Kakadu, Marcin F.

Mapa Park Narodowy Kakadu

Park Narodowy Kakadu
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook