Alpy Niemieckie - Niemcy

4.3
głosów: 3
Twoja ocena: Zaloguj się
Południowe krańce Bawarii i całych Niemiec stanowią Alpy - najwyższe góry Europy. W Niemczech najwyżej wznosi się wierzchołek Zugspitze, na wysokość 2962 m npm... 

Będąc w Niemczech dojechaliśmy do samych Alp, ale jako że inny był cel naszej podróży, góry oglądaliśmy tylko z dołu, z wysokości zamku Neuschwanstein.

Alpy Niemieckie to piękny rejon, który latem obfituje w wędrowców, alpinistów i amatorów kolejek górskich, zimą natomiast zmienia się w prawdziwe centrum narciarstwa. Najpopularniejsza tutejsza miejscowość to Garmisch - Partenkirchen, znana między innymi z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miejscowość ta, położona u stóp Zugspitze oferuje fantastyczne warunki dla amatorów białego szaleństwa, wiele wyciągów, świetnie przygotowane trasy zjazdowe i biegowe liczone w setkach kilometrów oraz bogatą bazę gastronomiczno - hotelową.

Na Zugspitze latem można wejść o własnych siłach, trochę to wymaga kondycji i zaprawy górskiej, ale można też wjechać kolejkami (stąd jego nazwa). Na szczycie powstał potężny kompleks turystyczny, gdzie można coś zjeść, kupić pamiątkę, ale również z platformy widokowej podziwiać niebywałe widoki na Alpy Niemieckie i Austriackie.

Oprócz Zugspitze dostępne są tu inne szczyty, równie dobrze zagospodarowane - Alpspitze (2628 m npm), Dreitorspitze (2638 m npm) czy Karwendl (2244 m npm), a wszystko po to, by zapewnić turystom fajną zabawę i przyjemny wypoczynek.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Alpy Niemieckie
Alpy Niemieckie
Alpy - widok z Zugspitze, Bluelabel
Alpy - widok z Zugspitze, Bluelabel
Bawaria - widok na zamek Hohenschwangau, Baconpola
Bawaria - widok na zamek Hohenschwangau, Baconpola

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Bawaria
Bawaria (31 km)
Miniatura Alpy
Alpy (34 km)
Miniatura Dolomity
Dolomity (134 km)
Miniatura Wenecja
Wenecja (247 km)
Miniatura Mediolan
Mediolan (266 km)

Mapa Alpy Niemieckie

Alpy Niemieckie
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Komentarze

Wysłano: 2013-05-28 20:05:26

Alpy są piękne!

Toskania - jeszcze tam wrócę ;-)

Andrew Gazda
Wysłano: 2017-04-04 21:07:34

jest boskie......!


Dodaj odpowiedź

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook