Bawaria - Niemcy

5.0
głosów: 1
Twoja ocena: Zaloguj się
Górzysta kraina, malownicze krajobrazy, nieskażona przyroda, zadbane miasteczka z ładną zabudową, charakterystyczne spodenki na szelkach i piwo - to musi być Bawaria ... 

Podróżując po Niemczech najwięcej czasu spędziłam właśnie w Bawarii położonej na południu Niemiec. Urzekła mnie ta kraina, która miejscami przypomina naszą Jurę. Tyle, że Bawaria to niezwykle rozległy i zróżnicowany krajobrazowo region, dający wiele możliwości. 

Pierwszym większym miastem, do jakiego dotarliśmy było Pegnitz (Hufeisen) - niezwykle malownicze miejsce. Po szybkim zwiedzaniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek nad rzekę Pegnitz, uroczo wijącą się wśród dolin bawarskich. Akurat trafiliśmy na spływ kajakowy, także o nudzie nie mogło być mowy.

Norymbergę niestety oglądaliśmy tylko z daleka, bo nie mieliśmy sił wałęsać się po tak dużym mieście z ważącymi tony plecakami. Dzisiaj, oglądając w necie zabytki i atrakcje tego miasta, nie mogę odżałować naszej decyzji, tym bardziej, że podobnie postąpilismy z Monachium - stolicą Bawarii.

Dalej przemieszczaliśmy się na południe, aż dotarliśmy do Fussen - niepodważalnego numeru 1 tej wyprawy. To zabytkowe, romantyczne miasteczko poszczycić może się wspaniałą Starówką z późnogotyckim Wysokim Zamkiem, barokowym zespołem klasztornym Św. Magnusa, w którym znajduje się ciekawe Muzeum Miasta oraz kolorowymi, średniowiecznymi kamieniczkami. Pozbyliśmy się plecaków i pełni szczęścia poddaliśmy się specyficznej, kameralnej atmosferze tego miejsca.

Popołudniu podjechaliśmy do kolejnej atrakcji Fussen - znanych w całej Europie królewskich zamków Neuschwanstein i Hohenschwangau. Znajdują się one około 4 km na południe od Fussen, na samej granicy z Austrią.

Neuschwanstein to prawdziwie bajkowy zamek zbudowany w fantastycznej scenerii Alp przez młodego króla bawarskiego Ludwika II. Budowla ta niezwykłej urody i wielkości, niesamowicie prezentuje się na tle soczystej zieleni gór i błękitu jeziora. Każdego roku przyjeżdżają tu prawdziwe tłumy turystów, aby zobaczyć ten twór ludzkiej wyobraźni i odzwierciedlenie marzeń nieco szalonego władcy.

Obok Neuschwanstein znajduje się drugi zamek - Hohenschwangau, który był letnią rezydencją rodziny królewskiej. Okolica zamków naprawdę jest wspaniała, toteż nie mogliśmy nacieszyć się tymi widokami.

Niedaleko jest z tego miejsca na Zugspitze - najwyższy szczyt Niemiec, my jednak ruszyliśmy nad Jezioro Bodeńskie.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Bawaria
Bawaria
Bajkowy zamek Neuschwanstein w Bawarii, Viclewis
Bajkowy zamek Neuschwanstein w Bawarii, Viclewis
Norymberga , Czappancs
Norymberga , Czappancs

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Alpy Niemieckie
Alpy Niemieckie (31 km)
Miniatura Alpy
Alpy (63 km)
Miniatura Dolomity
Dolomity (159 km)
Miniatura Strasburg
Strasburg (248 km)
Miniatura Mediolan
Mediolan (259 km)

Mapa Bawaria

Bawaria
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Komentarze

Wysłano: 2010-09-18 20:59:22
moim marzeniem jest zwiedzić niemcy a w szczególności ulubioną w marzeniach bawarię ale mnie na to nie stać bardzo bym chciała pojechać właśnie do bawari moę pojechać tam na zaproszenie do pracy np. opieki osób starszych lub tym podobne pozdrawia
Wysłano: 2010-09-19 13:24:46
witaj, możesz też pracować jako opiekunka do dziecka, pewnie taką pracę szybciej byś znalazła. A Bawaria faktycznie jest piękna :)

krajtroter.pl - turystyczna karta rabatowa
e-parkrozrywki.pl - portal o polskich parkach rozrywki
FotoAnia.pl - fotoblog z fotografią dziecięcą


Dodaj odpowiedź

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook